Web Programlama Dersi Ödevi

Ahmet Yesevi Üniversitesi Web Programlama Dersi Ödevinde aşağıda istenilen şartlar ve özelliklerde bir web sitesi yapmamız isteniyordu.

BİLGİSAYAYAR MÜHENDİSLİĞİ BÖLÜMÜ – WEB PROGRAMLAMA DERSİ ÖDEV

KONU

HTML ve CSS betik dillerini kullanarak, kendinizi tanıtan bir web sayfası hazırlayın. Bu web sayfası, ana sayfa, eğitim bilgileri, hobiler ve iletişim sayfaları olmak üzere, en az 4 sayfadan oluşacaktır. Ana sayfada kişisel bilgiler, resim, başlık ve diğer sayfalara bağlantı yapacak olan menüler bulunacaktır. Bu bölümler <div> etiketi ile hazırlanacaktır. Eğitim bilgileri sayfasında, öğrencinin okulu, fakültesi ve bölümü (ayrı ayrı link verilecektir, liste kullanılarak hazırlanacaktır), Numarası, bilgileri ile eğitim dönemlerine bağlı olarak aldığı derslere ait bilgiler (dönemi, kodu, adı, kredisi) bilgileri ile bu derslerden aldığı not bilgileri (Bu bilgiler hayali olabilir.) yer alacaktır. Bu bilgiler <div> etiketi ve tablo kullanımı ile verilecektir. Hazırlanacak Tabloda, “colspan” ve “rowspan” özellikleri kullanılacaktır. Hobiler sayfasında, ilgilenilen hobi veya hobilere at bilgiler ve bu hobiler ile ilgili sayfa yönlendirmeleri bulunacaktır. İletişim sayfasında, Adres ve telefon bilgileri (Hayali olacaktır) ile sayfadan bilgi girmek isteyen kişinin adı soyadı (text), cinsiyeti (radio), Doğum tarihi (date), mail adresi (e-mail), bölümü (select), sevdiği renk (color), ve mesajı (textarea) bilgilerinin bulunduğu bir Form bulunacaktır.
Sayfa tasarımlar, özgün olmalıdır. Tasarımın puanlanmasında istenilen etiket ve özelliklerin bulunması kullanım şekli ve tasarımı ayrı ayrı etkili olacaktır. Puanlama aşağıdaki tabloya göre yapılacaktır.

PUANLAMA

Yaptığım ödevin web sitesi adresini aşağıda paylaşıyorum.

https://www.hasanaygir.com/WebProgramlamaOdev/

Yorum Yap